Hilton Prague Old Town a Josef Klír si řekli své „ano”

This information originated in Cesky.

May 11, 2011

PRAHA - Josef Klír, významný český módní návrhář, a hotel Hilton Prague Old Town uzavřeli partnerství, které zpečetili uspořádáním svatební hostiny. Důvodem, proč se Josef Klír a Hilton Prague Old Town rozhodli uzavřít tento „svazek“ je právě spolupráce při organizování svateb na klíč s designem Josef Klír.

3. května v 9 hodin večer se v prostorách společenského sálu Dvořák Ballroom hotelu Hilton Prague Old Town rozezvučely svatební zvony a všem 200 hostům bylo servírováno tříchodové svatební menu, které sestavil šéfkuchař hotelu Hilton Prague Old Town Ari Munandar. Menu obsahovalo delikatesy jako marinovanou červenou řepu s kozím sýrem nebo hovězí filet svíčková s karlovarským knedlíkem a smetanovou omáčkou.

Večeře byla servírována na porcelánu vyrobeném speciálně pro tento večer od slovenské společnosti Starorolský porcelán, se kterou Josef Klír spolupracuje již několik let.

Součástí večera byla módní přehlídka svatebních šatů z dílny Josefa Klíra, které je možné si nejen zakoupit, ale taky půjčit v Atelieru Josef Klír na Vinohradské ulici 53 v Praze. Bylo to poprvé, co Josef Klír představil veřejnosti samostatnou kolekci svatebních šatů a „klírovský“ svatební pochod, který pro Josefa složilo Music Studio Tomanek.

Další novinkou byla přehlídka svatebního apartmánu hotelu Hilton Prague Old Town Penthouse Suite, který pro tento večer speciálně designoval Josef Klír. Dvoupatrový apartmán byl doplněn o produkty z kolekce Josef Klír home design jako polštářky nebo ložní prádlo.

O hosty se kromě profesionálního personálu hotelu staral také barman společnosti KARLOFF, která na tento večer zabezpečila všechny alkoholické nápoje a cocktail bar. Svatebčané měli dále možnost pochutnat si na kávě Carte Nore, pro kterou Josef Klír navrhl design šálku a v neposlední řadě byl k dispozici i bar od společnosti Red Bull.

Josef Klír
Josef Klír, narozený 12. května 1972 ve Varnsdorfu, absolvoval střední průmyslovou školu textilní v Liberci obor oděvnictví. Po vítězství v soutěži Mladý módní tvůrce v roce 1988 začala jeho spolupráce s Ivetou Bartošovou. Oblékal finalistky soutěží krásy Miss České republiky a Miss Universe Slovenské republiky. Spolupracoval s Ilonou Csákovou, Lucií Bílou, Leonou Machálkovou, Sisou Sklovskou, skupinou Black Milk, kapelou Support Lesbiens a mnoha dalšími. Dlouhodobě a intenzivně spolupracuje s Terezou Černochovou.

Od roku 1999 má vlastní ateliér v Praze. Vzniká značka Josef Klír definitely in! a JKJ označení džínové módy a doplňků. Dvakrát získal titul Návrhář roku v soutěži Svatební šaty. V roce 2006 debutoval na týdnu módy v New Yorku. Pod značkou Josef Klír home design navrhl, kromě jiného, i svou řadu porcelánu.

Od roku 2007 obléká finalistky soutěže Pretty Woman, které se účastní ženy do 45 let a ideálně vypadající tělo není hlavní rozhodovací článek oproti běžným soutěžím krásy. V rámci této soutěže zdolal i krejčovský „Mount Everest“ a to ve vytvoření korzetové večerní róby pro Halinu Pawlovskou.

V roce 2009 Josef Klír pro firmu PRIM navrhl tři modely exkluzivních dámských a pánských hodinek, které jsou v prodeji pod značkou PRIM by Josef Klír a poprvé byly k vidění právě na finále Pretty Woman 2009.
Rok 2010 přináší novou modelovou řadu. Josef Klír s firmou JK invest CZ přichází na trh se svou kolekcí dioptrických obrub a slunečních brýlí pod značkou Josef Klír eyewear.

Více informací o Josefu Klírovi:
Definitely in! spol. s r.o., Vladimír Bobok, vladimir.bobok@gmail.com, tel.: 731 373 373

Hilton Prague Old Town
S 791 pokoji je hotel Hilton Prague největším moderním hotelem v České republice. Nabízí 3 restaurace a 2 bary včetně střešního Cloud 9 sky bar & lounge s nádherným výhledem na město, dále také Cybex Health Club & Spa s krytým bazénem a squash kurtem. Hoteloví hosté mohou využít klubovou místnost Executive Lounge (v závislosti na typu pokoje) a moderní konferenční prostory s kongresovým sálem pro 1.500 hostů, společenským sálem Hilton Grand Ballroom pro 650 hostů a 33 multifunkčními zasedacími a banketními salonky. Hotel leží na pravém břehu řeky Vltavy, centrum města je vzdáleno jen několik minut chůze. Mezinárodní letiště Ruzyně se nachází 20 km od hotelu.

Hotel Hilton Prague Old Town byl otevřen 1. listopadu 2007 a stal se tak druhým hotelem řetězce Hilton v Praze. Původní budova s 303 pokoji prošla kompletní rekonstrukcí pod dohledem talentovaných interiérových designérů s cílem vytvořit pro návštěvníky autentický, přesto moderní zážitek z pobytu v Praze. Hilton Prague Old Town se nachází v centru města v blízkosti mnoha klíčových pamětihodností, pouze 18 km od mezinárodního letiště Ruzyně. Vedle restaurace, lounge & baru Zinc, hotel nabízí 1,000 m² konferenčních prostor pro skupinky od 10 do 800 delegátů ve 12 konferenčních salóncích a společenském sále Dvořák. Hosté mohou využít přístup do klubové místnosti Executive Lounge (v závislosti na typu pokoje), fitness centra a bazénu.

About Hilton Hotels & Resorts

For nearly a century, Hilton Hotels & Resorts has been proudly welcoming the world's travelers. With 575 hotels across six continents, Hilton Hotels & Resorts provides the foundation for memorable travel experiences and values to every guest who walks through its doors. As the flagship brand of Hilton, Hilton Hotels & Resorts continues to set the standard for hospitality, providing new product innovations and services to meet guests' evolving needs. Hilton Hotels & Resorts is a part of the award-winning Hilton Honors program. Hilton Honors members who book directly through preferred Hilton channels have access to instant benefits, including a flexible payment slider that allows members to choose nearly any combination of Points and money to book a stay, an exclusive member discount that can’t be found anywhere else, free standard Wi-Fi, and digital amenities like digital check-in with room selection and Digital Key (select locations), available exclusively through the industry-leading Hilton Honors mobile app. Begin your journey at www.hilton.com and learn more about the brand by visiting news.hilton.com or following us on Facebook, Twitter and Instagram.

About Hilton

Hilton (NYSE: HLT) is a leading global hospitality company, with a portfolio of 14 world-class brands comprising more than 5,300 properties with more than 863,000 rooms, in 106 countries and territories. Hilton is dedicated to fulfilling its mission to be the world’s most hospitable company by delivering exceptional experiences – every hotel, every guest, every time. The company's portfolio includes Hilton Hotels & Resorts, Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Canopy by Hilton, Curio Collection by Hilton, DoubleTree by Hilton, Tapestry Collection by Hilton, Embassy Suites by Hilton, Hilton Garden Inn, Hampton by Hilton, Tru by Hilton, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton and Hilton Grand Vacations. The company also manages an award-winning customer loyalty program, Hilton Honors. Hilton Honors members who book directly through preferred Hilton channels have access to instant benefits, including a flexible payment slider that allows members to choose exactly how many Points to combine with money, an exclusive member discount that can’t be found anywhere else, and free standard Wi-Fi. Visit newsroom.hilton.com for more information and connect with Hilton on Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram, and YouTube.