Hoteloví hosté v Praze pomáhají prostřednictvím kampaně „Small Change, Big Difference”

This information originated in Czech.

March 30, 2013

PRAHA, Czech Republic - Hosté pražských hotelů Hilton přispěli velkou měrou na pomoc znevýhodněným dětem a mladým lidem. V každoroční kampani nadace Hilton in the Community Foundation vytěžili částku 38.468 Kč.

Kampaň „Small Chage, Big Difference"probíhala v Hilton Prague, Hilton Prague Old Town a dalších 143 hotelích ve 21 zemích světa od října do prosince 2012. V celkové kampani bylo vybráno přes 177,500 Euro. Částka bude použita tak, aby pozitivní změnu v životě pocítilo co nejvíce mladých lidí.

Kampaň vybízí hosty při pobytu v hotelích Hilton Worldwide, aby dobrovolně ke svému hotelvému účtu přispěli částkou 1 Euro. Od počátku kampaně v roce 2004 se již vybralo 1,33 milionu Euro ve prospěch dětských charitativních organizací.

Generální ředitel hotelů Hilton Prague a Hilton Prague Old Town Michael Specking řekl: „Chtěl bych poděkovat našim velkorysým hostům za podporu. Je skvělé zapojit se do takové kampaně. Drobný příspěvek od našich hostů opravdu pomůže místním dětem. V průběhu roku organizujeme několik charitativních aktivit a nadace Hilton in the Community Foundation s kampaní „Small Change, Big Difference" se ukázala jako velmi efektivní."

Výtěžek z kampaně byl věnován Nadaci Terezy Maxové dětem, která podporuje ohrožené sirotky nebo děti, které potřebují podporu okolí.

Díky konkrétním aktivitám a zapojení zaměstnanců hotelu, nadace Hilton in the Community Foundation podporuje děti v České republice již od roku 2009, mezi charitativní organizace a nadační fondy, které podpořila, patří Chance 4 Children, Divoké husy, Nadační fond Emil, Klub nemocných cystickovu fibrózou a Archa Chantal.

Pro více informací o kampani a nadaci Hilton in the Community Foundation navštivte www.hilton-foundation.org.uk.

Pro více informací o pražských hotelech Hilton navštivte http://news.hilton.com/prague a http://news.hilton.com/pragueoldtown.

O nadaci Hilton in the Community Foundation
Nadace Hilton in the Community Foundation byla založena v roce 2000 jako charitativní nadace společnosti Hilton Worldwide podporující mladé znevýhodněné lidi. Pomoc je zaměřena především na oblasti vzdělávání a zdraví. Nadace se zaměřuje na čtyři hlavní oblasti: postižené děti, děti v nemocnicích, dětské domovy a bezdomovectví. Dary pomáhají ohroženým a znevýhodněným mladým lidem v Evropě. Nadace pracuje napříč Evropou s cílem propagovat závazek společnosti Hilton Worldwide ke společenské odpovědnosti firem „Travel with Purpose". Hlavní náklady nadace jsou dotovány společností Hilton Worldwide, proto každá čistá získaná libra nebo Euro jde přímo na dobrou věc. Dary jsou financovány téměř výhradně z velkorysého úsilí a z příspěvků zaměstnanců společnosti Hilton Worldwide, jejich rodin a přátel, za podpory hostů a dodavatelů. Od svého založení v listopadu 2000 vytěžila nadace pro charitativní účely přes 14,4 milionů Euro.
Více informací naleznete na www.hilton-foundation.org.uk.

Contact

Marketa Sebkova
Hilton Prague & Hilton Prague Old Town
+420 224 842 711
marketa.sebkova@hilton.com

About Hilton Hotels & Resorts

For nearly a century, Hilton Hotels & Resorts has been proudly welcoming the world's travelers. With 575 hotels across six continents, Hilton Hotels & Resorts provides the foundation for memorable travel experiences and values to every guest who walks through its doors. As the flagship brand of Hilton, Hilton Hotels & Resorts continues to set the standard for hospitality, providing new product innovations and services to meet guests' evolving needs. Hilton Hotels & Resorts is a part of the award-winning Hilton Honors program. Hilton Honors members who book directly through preferred Hilton channels have access to instant benefits, including a flexible payment slider that allows members to choose nearly any combination of Points and money to book a stay, an exclusive member discount that can’t be found anywhere else, free standard Wi-Fi, and digital amenities like digital check-in with room selection and Digital Key (select locations), available exclusively through the industry-leading Hilton Honors mobile app. Begin your journey at www.hilton.com and learn more about the brand by visiting news.hilton.com or following us on Facebook, Twitter and Instagram.