Ülemaailmne hotellikett Hilton siseneb Eesti turule

Baltimaade esimene Hiltoni hotell avatakse 2016. aastal.

This information originated in Estonian.

July 18, 2013

TALLINN, Eesti - Hilton Worldwide avab oma esimese hotelli Baltikumis Tallinna vanalinnast mõneminutilise jalutuskäigu kaugusel, olles mugavaks peatuskohaks nii äri- kui ka puhkusereisijale. Hotell hakkab külalisi vastu võtma 2016. aastal.

Käesoleva avalduse aluseks on Hilton Worldwide ja kinnistuomaniku Fortuna Travel OÜ vahel allkirjastatud haldusleping. Fortuna Travel OÜ kuulub Olympic Entertainment Groupi alla ning on noteeritud Tallnna ja Varssavi börsli.

„Hilton Worldwide on juba peaagu 60 aastat Euroopas tegutsenud ning meil hea meel teatada, et laieneme ka Baltikumi," ütles Hilton Worldwide asepresident ning Euroopa ja Aafrika projektide juht Patrick Fitzgibbon. „Hilton Tallinn on hea näide brändi laienemisest pealinnadesse ja populaarsetesse sihtkohtadesse."

Rajataval hotellil saab olema kokku 202 numbrituba ja sviiti. Lisaks ehitatakse konverentsisaal, spordikeskus, sisebasseiniga SPA ning väliterrass. Külastajatele avatakse ka ööpäevaringne restoran koos baariga.

"Conrad Hilton avas Euroopas esimesed hotellid juba 1950ndatel aastatel, tuues Ameerikas juba legendaarseks saanud brändi ka kaugematesse sihtkodadesse. Tänaseks oleme asutanud 152 Hilton Hotels & Resort'i ning laieneme jätkuvalt," ütles Hilton Hotel & Resports ülemaailmne juht Rob Palleschi.

Tallinna keskaegne vanalinn kanti UNESCO maailmapärandi nimistusse 1997. aastal ning on tänaseks üks populaarsemaid linnapuhkuse sihtkohti. Hästi säilinud munakivisillutisega tänavate ääres asuvates ajaloolistes hoonetes tegutsevad poed ja kohvikud. Hilton Tallinn avab oma uksed vaid mõne sammu kaugusel Tallinna ärirajoonist ning ka turistide meelispaigad, näiteks Rahvusooper Estonia, KUMU ning presidendi loss, ei jää uuest hotellist kaugele. Viimastel aastatel on Tallinna populaarsus kasvanud tänu uute lendude avamisele mitmetesse suurlinnadesse. Uue hotelli vahetus läheduses asuvad mitmed valitsusasutused ning Eesti juhtivad finants- ning meediaettevõtted.

Hilton Worldwide on oma 250 tegutseva ning 130 valmiva hotelliga suurima võrgustikuga majutusettevõte Euroopas. 2013. aastal laieneti kahe hotelliga Berliinis. Lisaks luuakse sel aastal uued hotellid ja konverentsikeskused Istanbuli ning Jeruusalemma.

Hilton Hotels & Restos
Hilton Worldwide alustas tegutsemist 1919. aastal. Tänaseks on Hilton Hotels & Restos'i ülesandeks Hilton Worldwide'i pärandi edasikandmine ning toodete ja teenuste arendamine 550 hotellis kuuel kontinendil. Maailmaturgu juhtiva ning tulevikku vaatava majutusteenuseketi kõigis hotellides leiab iga külaline, et teda hinnatakse ning austatakse.

Hilton Worldwide
Hilton Worldwide on ülemaailmne hotelliteenuste ettevõte, pakkudes majutust luksuslikes täisteenusega hotellides ja kuurortites kui ka keskmise hinnaga hotellides. 94 aastat on Hilton Worldwide pakkunud äri- ja puhkusereisijatele parimat majutusteenust ning kvaliteeti. Ettevõte jätkab oma tegevust, pakkudes külalistele oma hotellides erakordseid elamusi. Kokku on Hilton Worldwide brändiga seotud rohkem kui 650 000 numbrituba rohkem kui 3 900 hotellis 90 riigis üle kogu maailma. Ettevõtetest kuuluvad Hiltoni alla Waldorf Astoria Hotels&Resorts, Conrad Hotels&Resorts, Hilton Hotels&Resorts, DoubleTree by Hilton, Embassy Suites Hotels, Hilton Garden Inn, Hampton Hotels, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton ja Hilton Grand Vacations. Ettevõtte pakub samuti tipptasemel külaliste programmi Hilton HHonors®.

Contact

Dan Corfield
Hilton Worldwide - Europe
+447974 229 462
dan.corfield@hilton.com

Jacqueline Toppings
Hilton Hotels & Resorts
+1 703 883 5381
jacqueline.toppings@hilton.com