V hotelech Hilton v ČR se bude čepovat plzeňský ležák

This information originated in Cesky.

May 11, 2011

PRAHA - Generální ředitel Plzeňského Prazdroje Doug Brodman a Michael Specking, generální ředitel hotelů Hilton Prague a Hilton Prague Old Town, dnes slavnostně podepsali smlouvu o spolupráci. Oba prestižní hotely svým hostům nabídnou čepovaný ležák Pilsner Urquell.

„Pilsner Urquell je prvotřídní značka, která je známá a oblíbená díky špičkové kvalitě nejen v České republice. V hotelu Hilton Prague Old Town si naši hosté pochutnávají na čepovaném Pilsner Urquell od roku 2007. Teď uspokojíme poptávku po čepovaném plzeňském ležáku i v hotelu Hilton Prague, kde jsme doposud nabízeli pouze lahvové balení,“ řekl při podpisu smlouvy Michael Specking.

„V exkluzivních pražských hotelech Hilton se ročně vypije asi 400 hektolitrů piva Pilsner Urquell. My si ale především vážíme toho, že se v nich naše pivo dostává k velmi zajímavým, vlivným či známým lidem z řady zemí. Ti všichni pak mohou šířit zprávy o umění plzeňských sládků po celém světě,“ dodal Doug Brodman.

Při příležitosti zahájení spolupráce se konala slavnostní večeře v restauraci CzecHouse Grill & Rotisserie hotelu Hilton Prague za účasti vedení obou společností. Čtyřchodové menu založené na pivě připravil šéfkuchař restaurace Miroslav Hanzal, pivní degustaci prezentoval vrchní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka. Hosté si mohli pochutnat na pečených vepřových žebírkách marinovaných v lesním medu, chili a sladovém pivu Birell či hovězím guláši Master dušeném v černém pivu Master, jako dezert se podávala bábovka s lesním ovocem a sabayonem z černého piva.

Společnost Hilton Worldwide provozuje v Praze dva hotely, Hilton Prague s 791 pokoji a Hilton Prague Old Town s 303 pokoji. Oba pražské hotely Hilton se mohou pyšnit prvotřídními restauracemi. V hotelu Hilton Prague najdou hosté CzecHouse Grill & Rotisserie (moderní evropská kuchyně, tradiční české speciality a vyhlášené steaky ze severoamerického hovězího) a Café Bistro (mezinárodní a středomořské menu s důrazem na zdravou výživu a také tradiční nabídka „Hilton Classics”). K zajímavostem patří Cloud 9 sky bar & lounge (první sky bar v České republice s originálními koktejly a unikátním konceptem občerstvení „grazing,“), který už dva roky po sobě získal ocenění „Nejlepší hotelový bar" v rámci udílení cen Czech Bar Awards, a také Zest Bar (se širokou nabídkou českých i mezinárodních piv, kde je možné sledovat sportovní přenosy). Hotel Hilton Prague Old Town nabízí Zinc Restaurant (moderní evropská kuchyně s dotekem Asie), kterou doporučují průvodci Michelin a Gault Millau, a Zinc lounge & bar (speciální kávy, asijské snacky, nabídka „Hilton Classics“ a lákavý výběr koktejlů).

O společnosti Pilsner Urquell
S celkovým prodejem 10,5 milionu hektolitrů v kalendářním roce 2009 (včetně licenční výroby v zahraničí) a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem českého piva. Plzeňský Prazdroj, a. s., je členem globální skupiny SABMiller plc. Pilsner Urquell je mezinárodní vlajkovou lodí portfolia značek SABMiller.

SABMiller plc je jedna z největších světových pivovarnických společností, s pivovarnickými aktivitami či distribucí ve více než 60 zemích světa napříč šesti kontinenty. Skupina značek SABMiller zahrnuje významné mezinárodní značky jako Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro a Pilsner Urquell, a téměř 200 úspěšných regionálních a národních značek. Kontakt: Vladimír Jurina, Plzeňský Prazdroj, 724 617 219.

About Hilton Hotels & Resorts

For nearly a century, Hilton Hotels & Resorts has been proudly welcoming the world's travelers. With 575 hotels across six continents, Hilton Hotels & Resorts provides the foundation for memorable travel experiences and values to every guest who walks through its doors. As the flagship brand of Hilton, Hilton Hotels & Resorts continues to set the standard for hospitality, providing new product innovations and services to meet guests' evolving needs. Hilton Hotels & Resorts is a part of the award-winning Hilton Honors program. Hilton Honors members who book directly through preferred Hilton channels have access to instant benefits, including a flexible payment slider that allows members to choose nearly any combination of Points and money to book a stay, an exclusive member discount that can’t be found anywhere else, free standard Wi-Fi, and digital amenities like digital check-in with room selection and Digital Key (select locations), available exclusively through the industry-leading Hilton Honors mobile app. Begin your journey at www.hilton.com and learn more about the brand by visiting news.hilton.com or following us on Facebook, Twitter and Instagram.

About Hilton

Hilton (NYSE: HLT) is a leading global hospitality company, with a portfolio of 14 world-class brands comprising more than 5,300 properties with more than 863,000 rooms, in 106 countries and territories. Hilton is dedicated to fulfilling its mission to be the world’s most hospitable company by delivering exceptional experiences – every hotel, every guest, every time. The company's portfolio includes Hilton Hotels & Resorts, Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Canopy by Hilton, Curio Collection by Hilton, DoubleTree by Hilton, Tapestry Collection by Hilton, Embassy Suites by Hilton, Hilton Garden Inn, Hampton by Hilton, Tru by Hilton, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton and Hilton Grand Vacations. The company also manages an award-winning customer loyalty program, Hilton Honors. Hilton Honors members who book directly through preferred Hilton channels have access to instant benefits, including a flexible payment slider that allows members to choose exactly how many Points to combine with money, an exclusive member discount that can’t be found anywhere else, and free standard Wi-Fi. Visit newsroom.hilton.com for more information and connect with Hilton on Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram, and YouTube.