Pražské hotely Hilton se aktivně zapojily do charitativní kampaně „Small Change, Big Difference“ – malá změna, velký rozdíl

This information originated in Czech.

October 14, 2010

PRAGUE -  Hosté pražských hotelů Hilton mají možnost během nadcházejících měsíců pomoci změnit život potřebným dětem, a to v rámci každoroční kampaně „Small Change, Big Difference" (malá změna, velký rozdíl), kterou v Evropě organizuje nadace Hilton in the Community Foundation.

Kampaň „Small Change, Big Difference" probíhá v České republice v hotelích Hilton Prague a Hilton Prague Old Town od října do konce prosince tohoto roku. Během jejího trvání mohou hoteloví hosté dobrovolně přispět částkou 1 Euro či částkou ekvivalentní hodnoty v Českých korunách natížením na svůj hotelový účet. Díky štědrosti hostů se od prvního ročníku kampaně v roce 2004 pro dětské charity dodnes vybralo celkem přes 1 milion Euro.  

Vybrané finanční prostředky budou použity ve prospěch charitativní organizace Nadace Terezy Maxové dětem. Posláním nadace je snížení počtu dětí v ústavech, kterých žije v České republice 24 000. Výtěžek kampaně bude použit na podporu projektu, který umožňuje dětem žijícím v ústavech účast ve specializovaných kurzech anglického jazyka. Cílem je zlepšit komunikační schopnosti dětí, zvýšit jim sebevědomí a podpořit jejich všestranný rozvoj.

Michael Specking, generální ředitel hotelů Hilton v Praze řekl: „Tato kampaň má velký smysl a myslím si, že ji naši štědří hosté v Praze opět podpoří. Příspěvkem 25 Kč můžeme zajistit znevýhodněným dětem podporu, kterou potřebují a pomoci jim díky těmto specializovaným kurzům otevřít dveře do světa. Společnými silami máme šanci změnit život dětem, které to opravdu potřebují."

Celkem se kampaně bude účastnit 128 hotelů v 17 zemích.

O nadaci Hilton in the Community Foundation
Nadace Hilton in the Community Foundation byla založena v roce 2000 jako charita společnosti Hilton Worldwide podporující mladé znevýhodněné lidi. Pomoc je zaměřena především na oblasti vzdělávání a zdraví.

V roce 2009 se vytěžilo díky členům nadace, hostům a dodavatelům přes €1,267,300, kdy nadace udělila 324 grantů 251 charitám.

Hlavní náklady nadace jsou dotovány společností Hilton Worldwide, proto každá čistá získaná libra jde přímo na dobrou věc. Dotace jsou financovány téměř výhradně z velkorysého úsilí a z příspěvků zaměstnanců společnosti Hilton Worldwide, jejich rodin a přátel za podpory hostů a dodavatelů.

Více informací naleznete na www.hilton-foundation.org.uk.

O společnosti Hilton Worldwide
Hilton Worldwide je vedoucí společností v oblasti hotelnictví, disponuje ubytovacími kapacitami různých kategorií, od luxusních hotelů a resortů poskytujících kompletní servis, až po hotely střední kategorie.  Hilton Worldwide už přes 91 let poskytuje obchodním cestujícím i turistům vysoký standard v oblasti ubytování a s tím spojených služeb. Společnost je odhodlána i nadále pokračovat v tradici a obohacovat hosty hotelů všech svých značek po celém světě o výjimečné zážitky. Hilton Worldwide nabízí své služby ve více než 3,600 hotelích a 592,000 pokojích v 81 zemích pod značkami Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Hilton, Doubletree, Embassy Suites Hotels, Hilton Garden Inn, Hampton Hotels, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton and Hilton Grand Vacations. Společnost provozuje také celosvětový věrnostní program Hilton HHonors®. Více informací o společnosti naleznete na www.hiltonworldwide.com.

O „Small Change, Big Difference"
„Small Change, Big Difference" (Malá změna, velký rozdíl) je každoroční kampaň pořádaná nadací Hilton in the Community Foundation. Hoteloví hosté mohou dobrovolně přispět částkou £1 či €1 natížením na svůj hotelový účet během října, listopadu a prosince. Díky štědrosti hostů se od založení v roce 2004 dodnes nasbíralo celkem přes 1 milion euro charity pracující se znevýhodněnými dětmi.

O Nadaci Terezy Maxové dětem
Posláním nadace je umožnit každému dítěti zdravý a bezpečný život v rodinném prostředí. V České republice je však stále 24 000 dětí odkázáno na ústavní výchovu. Jednoznačným cílem nadace je proto snížení počtu dětí v ústavech, a to prostřednictvím tří směrů pomoci, jimiž jsou:

  1. Prevence nežádoucího odebrání dítěte z rodinného prostředí. Nadace v dané oblasti podporuje např. terénní práce, asistenční a konzultační služby pro rodiny v krizi, nejrůznější terapie, snaží se o změnu systému, atp.
  2. Podpora náhradního rodičovství. Tento směr spočívá zejména v podpoře rozšíření všech forem náhradní rodinné péče a profesionalizace pěstounské péče.
  3. Kompenzace nedostatků ústavní péče je oblast úzce spojená s podporou dětí vyrůstajících v kojeneckých ústavech a dětských domovech. V této oblasti je především podporováno vzdělání, všestranný rozvoj a  také snaha dopřát těmto dětem rovné příležitosti k zapojení se do samostatného života po opuštění ústavní péče. V centru pozornosti Nadace Terezy Maxové dětem vždy stálo dítě a jeho potřeba. Konkrétnost, efektivita a transparentnost se staly klíčovými pilíři práce nadace.

About Hilton Hotels & Resorts

For nearly a century, Hilton Hotels & Resorts has been proudly welcoming the world's travelers. With 575 hotels across six continents, Hilton Hotels & Resorts provides the foundation for memorable travel experiences and values to every guest who walks through its doors. As the flagship brand of Hilton, Hilton Hotels & Resorts continues to set the standard for hospitality, providing new product innovations and services to meet guests' evolving needs. Hilton Hotels & Resorts is a part of the award-winning Hilton Honors program. Hilton Honors members who book directly through preferred Hilton channels have access to instant benefits, including a flexible payment slider that allows members to choose nearly any combination of Points and money to book a stay, an exclusive member discount that can’t be found anywhere else, free standard Wi-Fi, and digital amenities like digital check-in with room selection and Digital Key (select locations), available exclusively through the industry-leading Hilton Honors mobile app. Begin your journey at www.hilton.com and learn more about the brand by visiting news.hilton.com or following us on Facebook, Twitter and Instagram.